Předprodej byl ukončen

Věra Martinová a skupina Meritum
KONCERT / Hudba – Pop

Věra Martinová a skupina Meritum

středa 15. března od 19:00
Fabrika, Svitavy

O akci

Věra Martinová je výraznou osobností naší hudební scény s nezaměnitelným stylem.

V roce 2020 chystala Věra Martinová koncertní turné ke svému výročí narození. K tomuto významnému životnímu jubileu si nadělila i zbrusu nové řadové CD. Bohužel se vzhledem k situaci s pandemií celé turné pořád postupně přesouvalo, takže se dá říct, že vlastně stále pokračuje.

Věra Martinová je výraznou osobností naší hudební scény s nezaměnitelným stylem a jistě není třeba ji dlouze představovat. Toto o ní před pár lety napsal v recenzi pro koncert v Žatci pan Jiří Navrátil z Žateckého a lounského deníku.cz: "Její písně, to je taková pop-music v country obalu. Kytaru si na krk nevěší jen  pro okrasu, je totiž absolventkou státní konzervatoře. Své písně si v některých případech sama skládá a to jak hudbu tak i texty. Její první seznámení s kytarou proběhlo již v osmi letech, kdy ji dostala k narozeninám. Proslavila se jako členka skupiny Schovanky. Na sólovou country dráhu jí vystřelila píseň Malý dům nad skálou, která se v 80. letech stala mezinárodním hitem, tzn. v Čechách i na Slovensku."

Věru Martinovou na tomto turné opět doprovodí její skupina ve složení Bára Šůstková – housle, ukulele, vokály, Olesya Ochepovskaya - klávesy vokály,

Jakub Juránek – kytary, vokály, Jan Neruda – basová kytara, Adrian Ševeček – bicí.

Vystupující

Věra Martinová (CZ) – web

Pořadatel

Středisko kulturních služeb města Svitavy

www.kultura-svitavy.cz