Předprodej byl ukončen

Prohlídky Hradce Králové s architektem Gočárem
DIVADLO / KONFERENCE / KONGRES / PŘEDNÁŠKA / VÝSTAVA / WORKSHOP / LEKCE / Cestování / Outdoor / Představení / Osobní rozvoj / Umění

Prohlídky Hradce Králové s architektem Gočárem

sobota 24. června od 10:00
Bílá věž, Hradec Králové

O akci

👣 V Hradci Králové pořádáme komentované prohlídky města s průvodcem v kostýmu věhlasného architekta Gočára. Užijte si spojení divadelní hravosti a neformálního vzdělávání. Zakupte si vstupenku na vybranou část programu, nebo si rovnou pořiďte zvýhodněný lístek na celodenní prohlídku.

👁️ Tématem prohlídky v sobotu 24. června jsou „HRADECKÉ VYHLÍDKY“. Budete mít jedinečnou příležitost shlédnout město z Bílé věže, střechy Galerie moderního umění, věže barokního kostela Nanebevzetí Panny Marie nebo střechy Gočárova Gymnázia J. K. Tyla.

~~~

10:00 se potkáme u Bílé věže, kde začíná dopolední část prohlídky „HISTORICKÝ HRADEC“. Vyslechnete si profesorovu hodinovou „PŘEDNÁŠKU NA BÍLÉ VĚŽI“, ve které si poslechnete o vzniku a vývoji Hradce Králové. Dozvíte se, jak bylo královské věnné město přebudováno na barokní vojenskou pevnost 🎖️. Poté prozkoumáte kapli sv. Klimenta, gotickou katedrálu sv. Ducha i barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie ✝️. Nahlédnete do secesního paláce, ve kterém sídlí Galerie moderního umění 🎨. Profesor Gočár vás zavede do starobylých sklepů, na místo bývalého hradu 🏰 i do kobek odsouzenců v někdejší městské šatlavě.

Ve 13:00 se zastavíme na lehký oběd.

Ve 14:00 pokračujeme od Klicperova divadla odpolední částí prohlídky „SALÓN REPUBLIKY“. Profesor Gočár vás vtáhne do fascinujícího příběhu o tom, jak se pevnost Hradec Králové během pouhých 30 let proměnila v moderní evropské město. Čeká vás přehlídka architektonických skvostů nejlepších stavitelů 20. století 🌟. Navštívíte Kotěrovo Muzeum východních Čech, které je zapsanou národní památkou 🏺. Projdete pěší zónou na Masarykovo náměstí s kulisami rondokubistických fasád. Na Ulrichově náměstí uvidíte hradecké mrakodrapy 🏙️. Také potkáte Sbor kněze Ambrože, který připomíná zaoceánský parník 🚢. Na Tylově nábřeží nahlédnete do budovy Gymnázia J. K. Tyla, které má tvar otevřené knihy 📖.

Prohlídka končí v 18:00. Poté je možné s profesorem Gočárem pokračovat za ochutnávkou místního piva.

~~~

VSTUPENKU JE NUTNÉ ZAKOUPIT PŘEDEM NA VSTUPENKOVÉM PORTÁLE

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 12 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně jsou zahrnuty veškeré vstupy. Změna programu vyhrazena.

Pořadatel