Klub Gemini: Jindřich Buxbaum
HUDBA World music / Ethno / Folk / Jazz / Blues / Klasika, DIVADLO, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, UMĚNÍ, DESIGN

Klub Gemini: Jindřich Buxbaum

čtvrtek 16. února od 18:00
Kultibar - DK Šumperk, Šumperk
Vstupenka do mobilu
Cena 120
konec prodeje 11 dní
do zdražení 10 dní

O akci

Fotograf Jindřich Buxbaum přijal pozvání do prvního letošního Klubu Gemini, který proběhne v nově vzniklém prostoru Domu kultury Šumperk zvaném Kultibar. Hlavním tématem pořadu, který nese název Příběhy divadla a hudby ve fotografiích, bude setkávání a oslava života.

„Mnozí znají Jindřicha Buxbauma jako fotografa současných židovských společenství, už méně lidí ví, že se rád s fotoaparátem vydává do divadel a koncertních sálů. U nás v domě kultury fotí v poslední době festival Blues Alive, krásně zachytil taky koncert legendárního Olympicu. S vášní fotografuje muzikanty Dana Bártu nebo Michala Prokopa, v jeho fotografiích najdeme i mnohé české herce – Jana Hrušínského, Milana Šteindlera nebo Jiřinu Bohdalovou,“ říká jednatelka Domu kultury Šumperk Hana Písková.

Klub Gemini s Jindřichem Buxbaumem začne ve čtvrtek 16. února v 18 hodin v Kultibaru domu kultury. Jeho součástí bude beseda, vernisáž výstavy fotografií i promítání.

Kultibar je nový název pro prostor, ve kterém donedávna fungovala herna. V těchto dnech pracují zaměstnanci domu kultury na tom, aby se z této části objektu stalo místo, které si lidé oblíbí a budou se tu rádi setkávat. „Mohla by tu probíhat rodinná i pracovní setkání nebo oslavy, workshopy. Maminky by tu mohly uspořádat dětské oslavy, zástupci mladé generace pop-upy nebo výstavy. Kolega Ondra Procházka tu chce na podzim určitě uspořádat ART blok,“ vyjmenovává možnosti Kultibaru, který se nachází v jižním křídle DK, jednatelka.

Více informací

Více informací na www.dksumperk.cz