Nejsme dřeváci
PŘEDSTAVENÍ / SHOW / VYSTOUPENÍ / Divadlo / Stand-up / Talk show

Nejsme dřeváci

čtvrtek 18. května od 18:00
Kulturní dům Dvorana, Loket
Vstupenka do mobilu
Cena 270 Zobrazit ceny
prodej do 18. května

Sál / zóna I

Základní cena 270 Kč
Dětská 160 Kč

Sál / zóna II

Základní cena 270 Kč

Balkon

Základní cena 270 Kč

O akci

Talk show Petra Jančaříka - Spejbl a Hurvínek trochu jinak v pořadu " Nejsme dřeváci".

Pořadem vás provede známý moderátor Petr Jančařík společně s hosty Zuzanou Bubílkovou a možná přijde i Spejbl s Hurvínkem.

Petr Jančařík: 

Jako moderátor se do povědomí zapsal pořadem Magion vysílaným Českou televizí v letech 1984 až 1996. Dále v televizi moderoval například Studio Rosa a soutěž Tutovka. V roce 2014 působil jako průvodce po českých lázeňských zařízeních v life-stylovém magazínu TV RELAX Švihák lázeňský.

Zuzana Bubílková:

Přezdívaná Bubu, je česká komičkatelevizní novinářkapublicistka a moderátorka. Jejími nejznámějšími televizními a divadelními pořady se staly politicky laděné satirické cykly, které připravovala společně s Miloslavem Šimkem.

Spejbl a Hurvínek: 

Loutky Spejbla a Hurvínka vznikly v roce 1920 (Spejbl) a 1926 (Hurvínek). Život jim vdechl a jejich charakter určil divadelní nadšenec Josef Skupa (18921957). Spejblovi přiřkl roli nespokojeného bručouna a popleteného poučovatele svého prostořekého syna Hurvínka. Mluvil obě postavy tak, že plynule přecházel z basu otcova do fistulky synka.

Později byla dvojice Spejbla a Hurvínka doplněna o postavu Máničkypaní Kateřiny a psa Žeryka. Ještě dříve, r. 1938, přišla na svět paní Drbálková, vytvořená a mluvená Janem Vavříkem-Rýzem. R. 1955 vznikla paní Švitorková, kterou navrhl Radko Haken a vyřezal Bohumil Rubeš a kterou do r. 1961 mluvila Míla Mellanová.

Dialogy obou protagonistů postavil na principu zaskočeného učitele, maskujícího svou nedotknutelnost rodičovskou autoritou a důsledně zvídavého žáka. Jeho loutkové postavičky si záhy získaly obrovskou popularitu a rozhovory obou hrdinů byly nahrávány na gramofonové desky, které jejich slávu dále šířily. Nověji byly představeny v televizním večerníčku nebo knihách, ale jejich hlavní doménou jsou divadelní představení Divadla Spejbla a Hurvínka, která se hrají i v zahraničí a díky nimž se Hurvínek dostal do povědomí lidí v různých částech světa. Představení byla přeložena do více než dvaceti jazyků, včetně čínštiny a japonštiny.

 

Cena v předprodeji 270,-Kč / děti do 15 let 160,-Kč

Na místě 350,-Kč / děti 200,-Kč