Hourglass 2023
KONCERT / PŘEDNÁŠKA / VÝSTAVA / WORKSHOP / LEKCE / Hudba – Blues, Elektronika, Jazz, Klasika, Spirituální / Osobní rozvoj / Umění

Hourglass 2023

neděle 19. listopadu od 19:00
Klášter sv. Anežky České, Praha
Vstupenky
od 199 do 899 Zobrazit ceny
prodej do 19. listopadu

Sezení / zóna I

Základní cena 899 Kč

Sezení / zóna II

Základní cena 399 Kč

Sezení / zóna III

Základní cena 199 Kč

O akci

Po 30 letech Vás Robert Jíša srdečně zve na reinkarnaci projektu Hourglass, přesýpací hodiny.

V roce 1992 se v Praze objevilo stejnojmenné album jako zjevení. Experimentální elektronická hudba, kterou vydalo tehdy nové vydavatelství Popron jako pokus oslovit posluchače, kteří měli rádi Jean-Michel Jarreho nebo Mikea Oldfielda a chtěli slyšet novou, ambientní, syntetizátorovou hudbu od domácího autora. Tím se stal mladý Jíša, skladatel, který pokukoval po filmové hudbě a také jako filmovou hudbu své skladby komponoval.

Projekt Hourglass tehdy živě zazněl hlavně v Pražském planetáriu a jistých ozvěnách také na Křižíkově fontáně.

Autor se potom plně věnoval filmu, složil hudbu k titulům: Aldabra - byl jednou jeden ostrov, Temný kraj, Man With Shadow, Století Miroslava Zimunda, Sněžný drak a mnoho dalších. Živé projekty Hlasy světla 3D nebo vídeňská opera DURST pak byly velkolepou oslavou moderní orchestrální skladby.

Letos Robert Jíša přichází s komorními variacemi na původní projekt Hourglass, ovšem v provedení nejen syntetickém, ale také akustickém, se souborem Musica Florea a Milošem Vacíkem za perkusemi v čele.

Nechte se unést mystickými plochami, transformačními frekvencemi a láskou všech zůčastněných k hudbě kamsi, kde vědomí přenechává prostor podvědomí, kde se na dvě hodiny společně vypravíme na pout' nejdobrodružňější, totiž pout' sami k sobě.

Více informací

Více informací o autorovi na: www.filmmusic.cz

Pořadatel