Předprodej byl ukončen

Bohemian Burlesque Festival: Bohemian Cabaret Prague
FESTIVAL / KONCERT / PŘEHLÍDKA / TANEČNÍ PARTY / VÝSTAVA / Hudba / Tanec / Umění

Bohemian Burlesque Festival: Bohemian Cabaret Prague

pátek 22.9.2023 od 20:30
Divadlo Rokoko , Praha

O akci

Jen ti nejlepší z nejlepších světové i české burlesky se představí na této gala show v jedinečném sále historického divadla Rokoko. Můžete zvolit variantu VIP lístku se sezením v předních třech řadách s welcome drinkem v ceně nebo standartní vstupenku.

V tento večer si užijete exkluzivní čísla od našich hlavních hostů a dalších profesionálních vystupujícími z celého světa. Oblékněte se noblesně ať zapadnete a navíc můžete vyhrát ceny pro nejlépe oblečené diváky. Těšit se můžete i na tombolu.

---------------------------------------------

The crème de la crème of world burlesque and cabaret will share the stage with the best of local talent in this glamorous show. Along with the 17 amazing professional performers from all over the world, our headliner Jezzabele Thunder and special guests will blow your mind with their larger then life acts.

Come and get seduced by the ultimate beauty of the historic theatre hall filled with glamorous artists. Dress to impress to be able to win prizes in the Best Dressed audience competition. We will also have a raffle for festival merch, tickets and sponzored prices.

You can choose VIP ticket with seating in first three rows that includes welcome drink, or standard seat.

---------------------------------------------

doors open/vstup od: 19:45, show starts 20:30