DUO Zdeněk Král a Vendula Příhodová
KONCERT / Hudba – Klasika

DUO Zdeněk Král a Vendula Příhodová

sobota 13.1.2024 od 19:00
Kulturní dům Dvorana, Loket
Vstupenky
Cena 160
prodej do 13.1.2024

O akci

DUO ZDENĚK KRÁL A VENDULA PŘÍHODOVÁ

Zahrají koncert, kde zazní skladby, které Zdeněk Král napsal a složil. Dále pak písně z muzikálů a také nezapomenutelné šansony a balady nejslavnější francouzské zpěvačky Edith Piaf.

Zdeněk Král, Ph.D. (* 22. února 1971 Česká Lípa) je český pianista, hudební skladatel a autor dětských knih.

Je držitelem několika cen, např. Classic Prague Awards za nejlepší skladbu vážné hudby za rok 2019,[1] Generace (1. a 3. místo), cen Osa za nejúspěšnějšího skladatele vážné hudby 2019 a 2020 /viz níže/.

Vystudoval konzervatoř v Teplicích v Čechách (obor kontrabas) ,studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze (obor klavír), je absolventem JAMU Brno (obor hudební kompozice), tamtéž absolvoval doktorské studium. (Ph.D.)

Zdeněk Král – Wikipedie (wikipedia.org)

Vendula Příhodová se narodila 18. listopadu 1989 v Tasově. Dětský pěvecký sen si splnila již ve dvanácti letech, kdy se stala absolutní vítězkou v soutěži Rozjezdy pro hvězdy moderované Karlem Šípem. Následně vystoupila v několika televizních pořadech se skupinami Olympic, Patrola Šlapeto, zpěvákem Petrem Bendem atd. Vystudovala Gymnázium ve Velkém Meziříčí a muzikálové herectví v ateliéru doc. Jany Janěkové na brněnské JAMU. Během studia již působila jako zpěvačka v několika hudebních skupinách, spolupracovala s Metropolitním orchestrem Brno a choreografkou Carine Gizau (projekt Floating Castles). V současné době žije v Praze, kde působí v činoherních představeních a v muzikálech. Veřejně vystupuje se skupinou SH (s Tomášem Matonohou a pianistou Zdeňkem Králem) a také se svou vlastní kapelou, se kterou právě připravuje autorský repertoár pro své první profilové album. V letošním roce zaujala jako finalistka soutěže Hlas Československa, kde v Grandfinále obsadila nádherné druhé místo.

 

 

Více informací

Předprodej 160,-Kč / osoba

Na místě 250,-Kč  / osoba