Roháči a Štěpán Rak
KONCERT / Hudba – Folk / Country

Roháči a Štěpán Rak

pátek 23.2.2024 od 18:00
Kulturní dům Dvorana, Loket
Vstupenky
Cena 260
prodej do 23.2.2024

O akci

Roháči z Lokte nad Ohří 

 Vznik skupiny se datuje do jara roku 1975, kdy se pár kamarádů domluvilo na společném muzicírování. Roháči byli zařazeni do kategorie, které se říkalo moderní trampská píseň. Jak šly roky, pro Roháče začali psát různí autoři. To ovlivnilo vývoj skupiny natolik, že pozvolna vplula do vod folku a vymanila se svým příznivcům z dosud jasné škatulky - trampská skupina. Protože Roháči nelpí pouze na vlastní tvorbě a vyznávají repertoárovou pestrost, objevují se v jejich repertoáru i skladby z oblasti country, jazzu, spirituálů nebo písní lidových.

     V roce 1990 si skupina odvezla z plzeňského finále Porty cenu nejvyšší - Portu a v témže roce bylo Roháčům předáno vyznamenání v portovních žánrech velmi ceněné - Zlatá Porta.

     Roháči vydali 9 alb, nahráli spoustu trvalek pro rádia, absolvovali četná natáčení pro televize. Vystupují na různých festivalech a přehlídkách, uvádí své celovečerní koncerty. Velké oblibě se těší vánoční koncerty Roháčů.

 

Štěpán Rak (* 8. srpna 1945 Praha) je český kytaristahudební skladatel a pedagog česko-ukrajinského původu.

Působil i jako člen odborných porot na různých mezinárodních hudebních soutěžích. V roce 1982 se stal prvním pedagogem AMU, který se zde věnoval kytarové hře. Zde působí dodnes.

V roce 2000 byl prezidentem Václavem Havlem jmenován prvním vysokoškolským profesorem hry na kytaru v Česku.

Na přelomu tisíciletí též spolupracoval s Českým rozhlasem 2 Praha na dramatizaci děl Jaroslava FoglaraKarla MayeOtakara Batličky a dalších, ve kterých obstaral hudební doprovod na kytaru.

 

Vystupující

Štěpán Rak (CZ) – web Roháči (CZ) – web

Více informací

Cena v předprodeji 260,-Kč / osoba.

Na místě 350,-Kč / osoba.