Jarní koncert plný jazzu, české filmové hudby a klasiky
KONCERT / Hudba – Blues, Jazz, Klasika, Pop, Rock

Jarní koncert plný jazzu, české filmové hudby a klasiky

čtvrtek 21. března od 18:30
Barokní sál Emauzského kláštera, Praha
Vstupenky
Cena 700
prodej do 20. března

O akci

Barokní refektář Emauzského kláštera - Praha 2, Vyšehradská 49

(vytápěno)

 

KVARTETO DOBŘE NALADĚNI

Nelly Helclová - housle, Jana Dryáková - flétna                                                   Kateřina Blažková - klavír, Peter Vaško - kytara

G. MILLER - In the mood                      

L. ARMSTRONG -  What a wonderful World

J. JEŽEK - Svítá

R. CHARLES - Hallelujah I love her so

G. MILLER - Moonlight serenade

J. KANDER - And all the Jazz (Chicago)

J. JEŽEK -  Bugatti step

TAJEMNÝ HRAD V KARPATECH

ADÉLA JEŠTĚ NEVEČEŘELA

LIMONÁDOVÝ JOE

PELÍŠKY

CIRKUS HUMBERTO

J. PACHALBEL - Canon v D-dur

W. A. MOZART - Královna noci

L. v BEETHOVEN - Osudová

A. DVOŘÁK - Rusalka

G. BIZET - Carmen

E.GRIEG -  Morning mood

Délka cca 65 minut, změna programu vyhrazena.

Emauzy

Jedno místo, a tolik jmen! Emauzský klášter, Emauzské opatství, klášter benediktinů při chrámu Panny Marie a slovanských patronů, klášter Na Slovanech. Nejčastěji však uslyšíte jednoduché Emauzy. Odkud se ten název vlastně vzal? Abychom to zjistili, musíme cestovat časem až do roku 1372. V tomto roce byla totiž stavba kláštera dokončena a klášterní kostel byl slavnostně zasvěcen. Slavnost se konala na Velikonoční pondělí; ve středověku se v ten den při bohoslužbě vždy předčítala část evangelia o zjevení Ježíše Krista učedníkům putujícím do Emauz. Každý rok pak byla tato událost připomínána velkou poutí, až název „Emauzy“ zlidověl a Pražané klášteru již jinak neřeknou.

O Emauzích se říká, že stály stejně peněz jako Karlův most, a stejně jako po něm se dnešní návštěvníci mohou projít například křížovou chodbou, barokním refektářem, Císařskou kaplí a kostelem Panny Marie. Pro naše virtuální návštěvníky jsme na těchto stránkách připravili procházku klášterem, v rámci které se dostanete nejenom do míst, ale můžete cestovat dokonce i časem. Přejeme vám příjemné objevování této krásné součásti naší historie, ale zároveň i přítomnosti. Protože Emauzy pořád žijí!

 

KVARTETO DOBŘE NALADĚNI

jsou profesionální muzikanti, většinou absolventi HAMU a připravují v širokou škálu písní, které hrají na klasické nástroje. Kromě koncertů jsou vyhledávané kvarteto pro svatby, oslavy, vernisáže a další podobné akce.

https://dobrenaladeni.cz/#popis

..

Jana Dryáková - vedoucí kvarteta

Jana Dryáková je flétnistka, klavíristka a aranžerka hudby. Absolvovala Pražskou konzervatoř a HAMU v oboru příčná flétna. Pracuje jako pedagog v ZUŠ a jako prodejce v pianosalonu Petrof.

Koncertní agentura FIDELIO

www.fidelio-koncerty.cz

pořádá pravidelně koncerty tématické (např. vánoční, adventní), klasické, jazzové a swingové hudby v unikátních prostorách Prahy, ale i jiných měst již od roku 2001. Produkujeme též revivaly např. Beatles a ABBA.

Tato hudba přispívá blahodárně k vašemu odpočinku v hektických dnech a můžete ji třeba považovat za jistý druh relaxační hudby.

Přijďte si odpočinout od běžného shonu!

Pořadatel

Koncertní společnost FIDELIO, s. r. o.