Ivan Mládek & Banjo Band
KONCERT / Hudba – Folk / Country, Jazz

Ivan Mládek & Banjo Band

pátek 26. dubna od 20:00
MC Kotelna, Litomyšl
Vstupenky
Cena 545
konec prodeje jeden den

O akci

20.00 open
21.00 koncert + afterpárty
----------------------------------
​Koncert je klubový, tedy na stání, takže žádné rezervace na sezení NEPŘIJÍMÁME.

Ivan Mládek svou hudební dráhu začal v polovině 60. let, kdy se začal poprvé uplatňovat ve skupinách jako KTO nebo White Stars a zároveň formovat své vlastní Banjo bandy. S jedním z nich slaví v roce 1970 úspěch na countryovém festivalu v pražské Lucerně, což ho posunuje dál do hudebního průmyslu. Hned o rok později nahrává u Supraphonu svou první píseň a o další dva roky později již pravidelně nahrává pro Český rozhlas.
Jeho písně získaly tolik popularity, že od roku 1975 mohl Banjo Band Ivana Mládka (jak ho nazvali organizátoři festivalu v Lucerně) začít koncertovat po celé zemi. Během těchto vystoupení začíná zařazovat i mluvené slovo a humorné scénky, což ještě více zvýšuje jeho popularitu. Po roce 89 dostává angažmá v televizi Nova, kde tvoří svůj vlastní pořad Čundrcountry show a později Country estrádu.
Jako autor napsal i několik písní, které se dnes už považují za téměř lidové. Většina lidí zná z jeho repertoáru písně Jožin z bažin či Linda. Kromě hudby se také realizuje jako malíř „antiperspektiv­ních“ maleb či spisovatel humoristických a recesistických povídek a pohádek.

Vystupující

Ivan Mládek (CZ) – web / web