VIII. Hnanická VINNÁ STEZKA po vinicích v NP PODYJÍ
FESTIVAL / Gastro – Víno / Jiné

VIII. Hnanická VINNÁ STEZKA po vinicích v NP PODYJÍ

sobota 29. června od 10:00
Sklepní ulička, Hnanice
Vstupenky
Cena 300
prodej do 29. června

O akci

Pro návštěvníky osmého ročníku „Hnanické vinné stezky bude připraveno min 14 degustačních zastávek Hnanických vinařů a bohatý vinařský a kulturní program spojený s degustacemi a prohlídkou Hnanických vinic a místních soukromých sklepů. Návštěvníci se na vinné stezce vedoucí přes významné viniční tratě obce Hnanice seznámí s víny, která budou přímo ve vinicích prezentovat místní vinaři, kteří zároveň hosty seznámí se základními tématy vinohradnictví a vinařství, přiblíží tak i názorně Hnanický terroir – souznění vinic s přírodou Národního parku Podyjí.  Vinařská stezka bude zakončena buďto ve Sklepní uličce v Hnanicích, kde bude možné posedět a ochutnat vína ve sklípcích jednotlivých vinařů nebo se může zúčastnit od 15 hodin na nám. SV. Wolfgagnga místních Babských hodů.

Harmonogram akce:
Registrace a start vinné stezky proběhne od 10:00 do 13 hodin ve vestibulu Obecního úřadu V Hnanicích.
Na vinnou stezku můžete vyrazit individuálně v kterýkoliv čas po registraci do 13:00 hod.
Po zaplacení startovného ve výši 300,- Kč v předprodeji nebo 350,- Kč na místě, dostanete degustační skleničku, mapku s vyznačenou trasou a s degustačními místy jednotlivých vinařů a dva poukazy v hodnotě 100,- Kč (200,- Kč) na nákup lahve vína od vinařů.

Během stezky mohou účastníci vinné stezky při návštěvě stánku sbírat razítka jednotlivých vinařství. Ti, kteří budou mít všechna vinařství, budou automaticky zařazeni do slosováním. 
Výsledky budou oznámeny pomocí aplikace, rovnou návštěvníkovi
Po ukončení vinné stezky budou akce pokračovat Malé otevřené sklepy. Zde bude možnost zakoupit vína u vinařů, posedět a ochutnat vína, které nebyla nabízena na stezce.

Pořadatel

Vinařství Kořínek Josef