Boat Party Prague
TANEČNÍ PARTY / Hudba – House

Boat Party Prague

pátek 23. srpna od 17:00
Parník Tyrš, Praha
Vstupenky
od 549 do 749 Zobrazit ceny
prodej do 23. srpna

1. vlna / First wave

Základní cena 549 Kč Koupit

2. vlna / Second wave

Základní cena 649 Kč Koupit

3. vlna / Third wave

Základní cena 749 Kč Koupit

O akci

EN : 

 

PGM invites you onboard Parník Tyrš for a unique boat party on a Friday evening this August, where captivating deep and progressive music meets breath-taking views along the Vltava River. Join us on this party cruise as we sail through Prague with immersive sounds from well-known Progressive House music producers and DJs. Expect an amazing sound system, special atmosphere and a beautiful crowd. It is sure to be an experience not to forget. The capacity is limited to 300 people.

 

·         1st  wave          : 549 Kč    on sale now

·         2nd wave         : 649 Kč

·         Final wave       : 749 Kč

 

www.smsticket.cz/nakup/krok-1-vyber/44628-boat-party-prague-parnik-tyrs-praha

 

Martin Roth  :

Well-known Berlin-based producer and DJ Martin Roth has cemented his reputation as one of the biggest stars of the underground music scene. Martin’s tracks and remixes have been continually supported by the likes of Solomun, Sasha, John Digweed, Eric Prydz and Pete Tong just to name a few. A huge name on the Anjunadeep label, and plays at some of the top clubs and festivals across the world. We can’t wait to have Martin back in Prague for this show.

https://soundcloud.com/djmartinroth

Ezequiel Arias :

Talented Argentinian artist performing for the first ever time in the Czech Republic. Ezequiel has productions on top labels such as Sudbeat, Anjunadeep, The Soundgarden, Plattenbank; and massive support from the likes of Hernan Cattaneo, Eelke Kleijn, Guy Mantzur . Ezequiel’s unique mesmerizing rhythms and heartfelt melodies will transport everyone on an emotional journey.  

https://soundcloud.com/ezequiel_arias

Dowden :

Canadian Progressive House producer and DJ who will also perform for the first time in the Czech Republic. Dowden has music signed to over 40 labels around the world including Sudbeat and Mango Alley. With support from the likes of Paul Oakenfold, John ‘00’ Fleming, Jeremy Olander and Darin Epsilon to name a few. Dowden presents a deep, yet charging energy, full of melodic vibes.

https://soundcloud.com/dowdenmusic

ProggyBoy :

Well-known Trance and progressive DJ from the Czech Republic. ProggyBoy has established himself as a top talent, performing at major events such as Transmission, Beats 4 Love and Techmission. He continues to support artists such as Marsh, Nox Vahn, Dosem and Jody Wisternoff to name a few. He also produces and plays under his alias Black Ops.

https://soundcloud.com/proggyboy

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

CZE :

 

PGM vás zve na palubu Parníku Tyrš na jedinečný páteční večer v srpnu letošního roku, kdy se strhující hluboká a progresivní hudba potkává s dechberoucími výhledy na řeku Vltavu. Připojte se k nám na této párty plavbě, když plujeme Prahou s pohlcujícími zvuky od známých hudebních producentů Progressive House a DJs. Očekávejte úžasný zvukový systém, zvláštní atmosféru a krásný dav. Určitě to bude zážitek, na který se nezapomíná. Kapacita je omezena na 300 osob.

 

· 1. vlna  :            549 Kč     již v prodeji

· 2. vlna  :           649 Kč

· 3. vlna  :           749 Kč

 

www.smsticket.cz/nakup/krok-1-vyber/44628-boat-party-prague-parnik-tyrs-praha

 

Martin Roth:


Známý berlínský producent a DJ Martin Roth si upevnil pověst jedné z největších hvězd undergroundové hudební scény. Martinovy skladby a remixy neustále podporovali lidé jako Solomun, Sasha, John Digweed, Eric Prydz a Pete Tong, abychom jmenovali alespoň některé. Velké jméno na labelu Anjunadeep a hraje v některých z nejlepších klubů a festivalů po celém světě. Nemůžeme se dočkat, až bude Martin zpátky v Praze na této akci.

https://soundcloud.com/djmartinroth


Ezequiel Arias:

Talentovaný argentinský umělec vystupuje vůbec poprvé v České republice. Ezequiel produkoval na špičkových labelech jako Sudbeat, Anjunadeep, The Soundgarden, Plattenbank; a masivní podpora od takových jako Hernan Cattaneo, Eelke Kleijn, Guy Mantzur. Ezequielovy jedinečné hypnotizující rytmy a srdečné melodie přenesou každého na emocionální cestu.

https://soundcloud.com/ezequiel_arias


Dowden:

Kanadský Progressive House producent / DJ, který také poprvé vystoupí v České republice. Dowden podepsal smlouvu s více než 40 labely po celém světě, včetně Sudbeat a Mango Alley. S podporou od takových jako Paul Oakenfold, John '00' Fleming, Jeremy Olander a Darin Epsilon, abychom jmenovali alespoň některé. Dowden představuje hlubokou, ale nabíjející energii plnou melodických vibrací.

https://soundcloud.com/dowdenmusic


ProggyBoy:

Známý trance a progresivní DJ z České republiky. ProggyBoy se etabloval jako špičkový talent, vystupoval na velkých akcích jako Transmission, Beats 4 Love a Techmission. Pokračuje v podpoře umělců, jako jsou Marsh, Nox Vahn, Dosem a Jody Wisternoff, abychom jmenovali alespoň některé. Také produkuje a hraje pod svým jménem Black Ops.

https://soundcloud.com/proggyboy

Vystupující

Martin Roth (DE) – web / fb / insta / youtube Ezequiel Arias (AR) – fb / soundcloud / insta / youtube Downden (CA) – web / fb / soundcloud / insta / youtube ProggyBoy (CZ) – fb / soundcloud / insta / youtube