Boat Party Prague
TANEČNÍ PARTY / Hudba – House

Boat Party Prague

pátek 23. srpna od 17:00
Parník Tyrš, Praha
Vstupenky
od 549 do 789 Zobrazit ceny
prodej do 23. srpna

1. vlna / First wave

Základní cena 549 Kč Koupit

2. vlna / Second wave

Základní cena 659 Kč Koupit

3. vlna / Third wave

Základní cena 789 Kč Koupit

O akci

EN :

PGM invites you onboard Parník Tyrš for a unique boat party on a Friday evening this August, where captivating deep and progressive music meets breath-taking views along the Vltava River. Join us on this party cruise as we sail through Prague with immersive sounds from well-known Progressive House music producers and DJs. Expect an amazing sound system, special atmosphere and a beautiful crowd. It is sure to be an experience not to forget.

The capacity is limited to 300 people so grab your tickets on time :

• 1st wave  : 549 Kč on sale now
• 2nd wave : 659 Kč
• 3rd wave  : 789 Kč

www.smsticket.cz/vstupenky/44628-boat-party-prague-parnik-tyrs-praha-martin-roth-ezequiel-arias-downden

Martin Roth:

Well-known Berlin-based producer and DJ with a huge name on the Anjunadeep label. Martin has cemented his reputation as one of the biggest stars of the underground music scene. His tracks have been continually supported by the likes of Solomun, Sasha, John Digweed, Eric Prydz and Pete Tong just to name a few. We can't wait to have Martin back in Prague.

soundcloud.com/djmartinroth

Ezequiel Arias:

Talented Argentinian artist performing for the first time ever in the Czech Republic. Ezequiel continues to produce incredible music on top labels such as Sudbeat, Anjunadeep, Plattenbank and The Soundgarden. He has massive support from the likes of Hernan Cattaneo, Eelke Kleijn, Guy Mantzur. His shows in Argentina and beyond attract tens of thousands of people to the dancefloor.

soundcloud.com/ezequiel_arias

Dowden:

Canadian Progressive House producer and DJ also making his debut in The Czech Republic. Dowden has music signed to over 40 labels around the world including Sudbeat and Mango Alley.

soundcloud.com/dowdenmusic

ProggyBoy :

Trance and progressive DJ from The Czech Republic. ProggyBoy has established himself as a top talent, performing at major events such as Transmission, Beats 4 Love and Techmission.

soundcloud.com/proggyboy

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CZE :

PGM vás zve na palubu Parníku Tyrš na jedinečný páteční večer v srpnu letošního roku, kdy se strhující hluboká a progresivní hudba potkává s dechberoucími výhledy na řeku Vltavu. Připojte se k nám na této párty plavbě, když plujeme Prahou s pohlcujícími zvuky od známých hudebních producentů Progressive House a DJs. Očekávejte úžasný zvukový systém, zvláštní atmosféru a krásný dav. Určitě to bude zážitek, na který se nezapomíná.

Kapacita je omezena na 300 lidí, proto si zajistěte vstupenky již nyní :

• 1. vlna : 549 Kč nyní v prodeji
• 2. vlna : 659 Kč
• 3. vlna : 789 Kč

www.smsticket.cz/vstupenky/44628-boat-party-prague-parnik-tyrs-praha-martin-roth-ezequiel-arias-downden

Martin Roth:

Známý berlínský producent a DJ, který má na labelu Anjunedeep obrovské jméno. Martin si upevnil pověst jedné z největších hvězd undergroundové hudební scény. Jeho skladby neustále podporovali lidé jako Solomun, Sasha, John Digweed, Eric Prydz a Pete Tong, abychom jmenovali alespoň některé.

https://soundcloud.com/djmartinroth

Ezequiel Arias:

Talentovaný argentinský umělec vystupuje vůbec poprvé v České republice. Ezequiel produkoval na špičkových labelech jako Sudbeat, Anjunadeep, The Soundgarden, Plattenbank; a masivní podpora od takových jako Hernan Cattaneo, Eelke Kleijn, Guy Mantzur.

https://soundcloud.com/ezequiel_arias

Dowden:

Kanadský Progressive House producent / DJ, který také poprvé vystoupí v České republice. Dowden podepsal smlouvu s více než 40 labely po celém světě, včetně Sudbeat a Mango Alley.

soundcloud.com/dowdenmusic

ProggyBoy:

Známý trance a progresivní DJ z České republiky. ProggyBoy se etabloval jako špičkový talent, vystupoval na velkých akcích jako Transmission, Beats 4 Love a Techmission.

https://soundcloud.com/proggyboy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vystupující

Martin Roth (DE) – web / fb / insta / youtube Ezequiel Arias (AR) – fb / soundcloud / insta / youtube Downden (CA) – web / fb / soundcloud / insta / youtube ProggyBoy (CZ) – fb / soundcloud / insta / youtube