Předprodej byl ukončen

Pecha Kucha Night Brno #25 – Sbohem a šáteček
FESTIVAL / PŘEDNÁŠKA / PŘEHLÍDKA / SETKÁNÍ / MEETING / SHOW / VYSTOUPENÍ / Představení / Komunita / Hnutí / Osobní rozvoj / Politika / Společnost / Umění / Věda / Technologie / Vzdělávání / Zájmy / Hobby

Pecha Kucha Night Brno #25 – Sbohem a šáteček

čtvrtek 16. května od 19:00
OC Dornych, Brno

O akci

Brněnská Pecha Kucha Night je po delší pauze zpět, a to ve svém 25. vydání s podtitulem Sbohem a šáteček! (◡﹏◡✿)

Tentokrát vás zveme na setkání s osobnostmi, které se zabývají konečností, mizením a loučením ve veřejném prostoru v jakémkoliv slova smyslu.

Akce se bude konat 16.5. v 19:00 v bývalém Prioru - OC Dornych , jehož blížící se demolice byla inspirací pro otázky, které si v rámci tohoto vydání Pecha Kucha Night budeme pokládat.  Využijte jedné z posledních příležitostí navštívit prostor, s jehož demolicí nenávratně zmizí i cenný příklad brutalistické architektury 70. a 80. let 20. století. ┐(‘~`;)┌

 Hosté a hostky:

Na problematiku mizení architektury 70. a 80. let upozorní historička architektury Šárka Svobodová a architektka a kurátorka Eva Truncová, které se v rámci aktivit spolku 4AM během posledního roku intenzivně věnovaly právě bývalém brněnskému Prioru. Od architektury nás poté k tématu konečnosti a loučení v umění přenese Pavel Karous, autor projektu Vetřelci a Volavky, nebo hudební publicista Pavel Klusák. 

Věnovat se budeme ale i samotné konečnosti života, a to s krajinářem a aktivistou v oblasti udržitelného pohřbívání Vilémem Jurkem. Jako další hosté a hostky vystoupí Lukáš Pecka s Ivanou Smětákovou, Jana Kořínková s Ladislavem Jacksonem, Josef Vaishar, Alice Šimečková, Petr Kunc a také Oskar Helcel a Martin Netočný. Dle zvyku Pecha Kucha Night se diváctvo může těšit také na divokou kartu, pod níž se představí neočekávaný host či hostka.

Návštěvníci a návštěvnice akce se mohou těšit také na doprovodnou videoinstalaci, zabývající se právě prostorem bývalého Prioru, jejímž autorem je Jan Kristek.

 

[Peča-kuča] je japonský výraz pro povídání, ale také způsob představení zajímavých lidí, nápadů a projektů.Kromě svižné prezentace, na kterou má každý účastník limit 6 minut 40 sekund (20 obrázků x 20 sekund), jde na večírku především o setkání designérů*ek, architektů*tek, výtvarníků*nic a dalších osob z kreativních oborů. Formát z dílny Klein Dytham architecture si od svého spuštění v roce 2003 získal popularitu na celém světě. Od roku 2009 patří Pecha Kucha i do Brna.

 

Akce vzniká ve spolupráci Fakulty architektury VUT a Fakulty výtvarných umění VUT.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.

Pořadatel

Fakulta architektury VUT v Brně