Folková Dvorana 2026
sobota 11. 4. 2026 od 18:00Kulturní dům Dvorana, Loket
Srdečně zveme na 4. ročník Folkové Dvorany, oblíbené hudební akce, která se již tradičně koná v prostředí Kulturního domu Dvorana v Lokti. Přijďte si užít večer plný krásných folkových melodií v podání výjimečných osobností české folk–country scény.
Tentokrát na pódiu vystoupí kapely Schovanky, Vokobere a PLEŠBEND.
Schovanky
Legendární dámská country kapela a první dívčí country kapela v Evropě, založená už v roce 1971. Za více než padesát let existence odehrály tisíce koncertů po téměř ve všech evropských zemích, ale i na Kubě a v Asii. Do zlaté sestavy patřila Věra Martinová, první dáma české country, která ve skupině odstartovala svou hvězdnou kariéru. Dnešní Schovanky již nejsou ty sladce se usmívající dívenky z roku 1971, ani ty z roku 1982 s Věrou Martinovou. Všechny mají hudební vzdělání, hrají s obrovským nasazením, své zahraniční zkušenosti umí výborně prodat a jejich vystoupení jsou pro diváky příjemným šokem.
Vokobere
Akusticko-vokální kvarteto, které propojuje folk, pop, country i rock. Vlastní autorské písně Jiřího Vondráčka a Petra Kocmana doplňují citlivé úpravy skladeb Beatles, Eagles či Marsyas. Typickým znakem kapely jsou výrazné vícehlasy, akustické kytary, klávesy, perkuse a originální rockové housle HeléN, které dodávají koncertům jedinečnou barvu a lehkost.
PLEŠBEND
Kapela vznikla z hráčů, kteří se scházeli v Karlových Varech, kde se držely pravidelné čtvrteční zpívané, pořádané zpočátku kapelou Dámičky od r. 1992 po různých hospodách. V době formace kapely Plešbend se chodilo do hospody „U šipky“, kde ten nápad začít trochu víc zkoušet, a také po několika návštěvách a zpívaných v Nejdku, uzrál a vyrekrutovala se parta v podobě jakou nyní vidíte. Historie působení kapely se oficiálně datuje cca od r. 2007. Všichni hráči mají bohatou hudební historii a většina původních hráčů byla plešatá, což vedlo i k názvu skupiny.
Mediálním partnerem akce je Country Radio.
Předprodej: 395,- Kč / Na místě: 450,- Kč
Na akci budou pořizovány fotografie a videa pro dokumentaci a propagaci pořadatele.
Silvestrovský koncert v kostele sv. Jindřicha
31. prosince od 17:00
Pacifik & Strašlivá Podívaná
20.2.2026 od 19:00
Koncert: Zrní
28.2.2026 od 20:00
Vlasta Redl s kapelou
24.3.2026 od 19:00
Hudba z trampíria
22.4.2026 od 18:00
Lokálka & host
9.5.2026 od 19:30