kosmetik institut (křest), pokoj 25, matyášovi kamarádi
pátek 8. května od 19:30Melodka na Střeláku, Brno
Synth-pop / post-punk / lo-fi / rap a jeden křest v pátek 8. 5. 2026 na Melodce.
k o s m e t i k i n s t i t u t
Brněnský, původně pokojíčkový projekt, se na svém třetím EP s názvem Lhal jsem v motivačním dopise vypořádává se vstupem do životního období, kdy se vyčerpání a oslabení sociálních vazeb za účelem generování zisku stává novým standardem. Nové EP, vizuálně zasazené do sterilního prostředí kancelářských parků, se ale dotýká také témat mezigenerační propasti a duševního zdraví.
Na nové nahrávce, které postprodukčně pomohl pražský Drew Linden, se dvojice dlouholetých kamarádů vydává více směrem zašpiněného synthpopu, nezmizely ale ani post-punkové prvky a kytarové riffy, které jsou typické pro její dřívější tvorbu - EP 478 (2023) a Nekonečná představivost (2024).
p o k o j 2 5
Melancholický indie-rap s prvky klubového synthpopu, deníkovité útržky oslavující všednost, noční město a všudypřítomná nostalgie. pokoj25 je jako soundtrack k rannímu návratu z mejdanu, vzpomínka na první letní brigádu, empétrojka se zapomenutym playlistem a všechno, co jsme chtěli stihnout, ale nestihli.
m a t y á š o v i k a m a r á d i
Alternativní rap s kombinací post-punku, indie a afektovaného vystupování. Matyáš je hudebník z Prahy, snažící se propojit své emoce a fiktivní světy s hudbou. V roce 2025 vyšlo jeho eponymní album “matyáš” za které si mimo jiné vysloužil nominaci v kategorii Objev na cenách Vinyla. Spolupracoval mimo jiné s Toyotu Vagenliem, Barielem, Kosmetik Institutem či Athénou Chlebovou. Účastník Startéru 2023/2024 a výherce 1. Rapspot challenge Karla Veselého a Lubomíra Dítěte.
Kdybys běžel jako já, asi bys nestíhal.
Ghost Cop | Meowlau | Diist
14. dubna od 19:00
Čtvrt na smrt + Makaklan
17. dubna od 20:00
Kikibobolapokeb + Haranti
20. dubna od 20:00
ZUBY NEHTY / CHOROBOPOP
25. dubna od 20:30
Božské Soaré | Šimanský Niesner
29. dubna od 20:00
Nouvo Testamento | Nuxx
21. května od 20:00