Webinář: Radkin Honzák - Střevní mikrobiom a střevní mozek
ONLINE, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE

Webinář: Radkin Honzák - Střevní mikrobiom a střevní mozek

čtvrtek 20. května od 19:00
Live stream, Online
Vstupenka do mobilu
od 290 bez dalších poplatků do 350 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje dva dny

Vstupenka na webinář

Základní cena 290 Kč Koupit

Vstupenka na webinář + Potvrzení o účasti v pdf.

Základní cena 350 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Oči jsou možná zrcadlem do duše, láska prochází žaludkem a srdce je třeba vždy následovat, ale celý náš život ve skutečnosti řídí střeva. Střevní mikrobiom se jako relativně nověobjevený hybatel podílí na chodu našeho metabolismu, imunity a řídících procesů, a ne nadarmo se mu proto říká i „střevní mozek“. Opravdu ale pramení všechny nemoci ze střev? Jak střevní mikrobiom ovlivňuje naše chování? Jaký je vztah mezi složením mikroorganismů v našich střevech a rozvojem civilizačních nemocí? Jaká je spojitost mezi mikrobiomem a obezitou, jaké potraviny konzumovat a jakým se vyhnout, aby byly střevní mikroorganismy spokojené a pracovaly v náš prospěch? Poznejte nenahraditelnou úlohu trávícího traktu v přednášce legendárního psychiatra Radkina Honzáka! Společně si ukážeme, jak střevní mikrobiom mění náš pohled na léčbu cukrovky, deprese a mnoha dalších nemocí a dokážeme si, že dobré trávení může být důležitější než geniální mozek.

 

MUDr. Radkin Honzák, CSc.

je popřední český psychiatr, publicista a pedagog. Na svém úspěšném blogu se vyjadřuje k současnému dění a je autorem vícera populárně-naučných knih o psychologii. Honzák vystudoval všeobecné lékařství na Univerzitě Karlově v Praze. Zabýval se výzkumem výživy, spánku a stresu. Později se specializoval na psychiatrii, psychoterapii a psychosomatický přístup. Byl členem etické komise CAHBI ve Štrasburku, vedl Oddělení lékařské psychologie, psychoterapie a psychosomatiky 1. LF UK, působil na katedře psychiatrie IPVZ a také v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích.

 

JAK WEBINÁŘ FUNGUJE?

  • Přihlašování levou zadní: Na webinář se můžete připojit přes svůj                  telefon, tablet anebo notebook, nepotřebujete k tomu žádné další technické        vybavení. 
  • Před konáním webináře vám v den jeho konání na e-mail pošleme odkaz, přes  který se na webinář lehce připojíte. Pokud vstupenkou zakoupíte v den konání  akce, odkaz na webinář vám přijde v jednom e-mailu přímo se vstupenkou.
  • Zážitek pro aktivní i pasivní posluchače – do webináře se můžete zapojit zasláním vašich otázek přednášejícímu do 6. května.  
  • Live stream webináře se vysílá prostřednictvím platformy Vimeo, přímo ve          vašem internetovém prohlížeči. Není proto potřebné nic instalovat, ani se nikde registrovat.

 

VÝHODY WEBINÁŘE:

  • Zúčastnit se ho můžete z pohodlí vašeho domova anebo kanceláře.
  • V nejbližších dnech po uskutečnění webináře dostanete záznam, který vám bude k dispozici po dobu 30 dní.
  • Efektivnější využití vašeho času bez potřeby cestovat.
  • Možnosti klást otázky a komunikovat s lektorem webináře.
  • Na jeden vstup se může zúčastnit celá domácnost.

 

Odpovědi na často kladené otázky naleznete zde