MOUDROST SRDCE - Vipul Rikhi
KONCERT / Hudba – Spirituální, Worldmusic / Osobní rozvoj / Umění

MOUDROST SRDCE - Vipul Rikhi

úterý 17. září od 19:00
KZ Domovina, Praha
Vstupenky
od 490 do 1 290 Zobrazit ceny
prodej do 17. září

Základní vstupenka

Základní cena 490 Kč Koupit

Vstupenka pro dva

Základní cena 860 Kč Koupit

Vstupenka pro tři

Základní cena 1 290 Kč Koupit

O akci

Srdečně vás zveme na koncert MOUDROST SRDCE indického hudebníka Vipula Rikhiho, na kterém se budete moci naplno ponořit do mystické hudby z Indie.

Vipul Rikhi je zpěvák, básník, vypravěč a hudebník. Propojuje lidovou indickou hudbu se starodávnou mystickou poezií a vynáší na světlo hlubokou moudrost, která svou pravdivostí otevírá lidské srdce jako když klíč padne do zámku. Jeho tvorba vychází z básní Kabira, slavného mystického básníka Indie z 15. století.

Vipulovy živé koncerty otevírají prostor pro noření se do zákoutí naší duše skrze poezii a prostřednictvím společné kontemplace umožňují prožití nových vhledů a poznání hlubin naší existence.

Přijďte se otevřít této hluboké a inspirativní zkušenosti.

Mluvené slovo bude tlumočeno do češtiny.

Vystupující

Vipul Rikhi (IN) – web / fb / soundcloud / insta / youtube / Spotify

Více informací

VIPUL RIKHI

je zpěvák, básník, vypravěč, hudebník a překladatel, který se již více než deset let noří do ústní tradice mystika a básníka Kabira a dalších bhakti a súfijských poetů. Jeho posledním dílem bylo vydání sbírky díla Kabira nazvané Drunk on Love. Je autorem románu 2012 Nights, sbírky básní Bleed, knihy překladů z ústní tradice One Palace, A Thousand Doorways a spoluautorem knihy I Saw Myself: Journeys with Shah Abdul Latif Bhitai.

Jeho práce na Kabir Project zahrnuje psaní, překlady, výzkum, kurátorství a vytvoření rozsáhlého digitálního archivu nazvaného „Ajab Shahar“. Během těchto magických cest si vypěstoval hlubokou lásku ke zpívání mystické poezie v lidových hudebních tradicích a nyní hojně vystupuje po celé Indii. Jeho živé koncerty otevírají prostor pro noření se do zákoutí naší duše skrze poezii a prostřednictvím společné kontemplace umožňuje prožití nových vhledů a poznání hlubin naší existence. V letech 2010-11 získal stipendium pro rozvoj literatury na Akademii Schloss Solitude v Německu. V současné době žije v indickém státě Goa.